Zobu onlejas ir zobu restaurācijas, ko izmanto bojāta zoba laboŔanai un nostiprināŔanai.
šŸ‘‰DefinÄ«cija: zobu onlejas ir pēc pasÅ«tÄ«juma izgatavotas, individuālas katram pacientam restaurācijas no tādiem materiāliem kā porcelāns vai kompozÄ«tmateriāls. Tās ir paredzētas, lai nosegtu daļu zoba virsmas, piemēram, gadÄ«jumos, kad bojājums ir pārāk liels, lai to varētu aizvietot ar plombi, bet nav pietiekami liels, lai izgatavotu zoba kroni.
Ā 
šŸ‘‰Funkcija: onlejas izgatavo, lai atjaunotu zoba struktÅ«ru – nostiprināt to un saglabāt funkcijas. Tas ir konservatÄ«vs zoba ārstÄ“Å”anas veids, kas saglabā pēc iespējas vairāk zoba audu (salÄ«dzinājumā ar kroņiem).
Ā 
šŸ‘‰ProcedÅ«ra:
āœ” Kariesa izņemÅ”ana
āœ” Kavitātes sagatavoÅ”ana
āœ” Zoba un pretēja žokļa nospiedums
āœ” Onlejas sagatavoÅ”ana tehniskajā laboratorijā
āœ” Onlejas cementÄ“Å”ana zobam
Ā 
šŸ‘‰Materiāli: onlejas var bÅ«t izgatavotas no dažādiem materiāliem, tostarp porcelāna/keramikas, kompozÄ«tmateriāla vai pat zelta. Materiāla izvēle ir atkarÄ«ga no tādiem faktoriem kā zoba atraÅ”anās vieta, estētiskās vēlmes un izturÄ«bas prasÄ«bas. Mēs, klÄ«nikā Electa, izgatavojam onlejas no kompozÄ«tmateriāliem un keramikas.
Ā 
šŸ‘‰Galvenā priekÅ”rocÄ«ba: onlejas prasa minimālu zoba preparÄ“Å”anu, tādā veidā tiek maksimāli saglabāti veseli paÅ”a zoba audi.