Estētiskā zobārstniecība

Bieži vien pacientus uztrauc redzamas plombas priekšzobu rajonā vai pārkrāsoti zobi. Retāk pacientiem nepatīk starpzobu spraugas vai nepareizs zobu izvietojums.

Šajā gadījumā var līdzēt estētiskā zobu plombēšana ar augstas klases zobu plombējamajiem materiāliem vai protezēšana (venīri vai kroņi). 

Lai estētiski atjaunotu priekšzobus, pastāv vairākas ārstēšanas iespējas:

Kompozītmateriāls jeb plombējamais materiāls

Finansiāli visizdevīgākais materiāls priekšzobu estētikas uzlabošanai. Šobrīd mūsu klīnika izmanto ļoti augstas klases kompozītmateriālus, līdz ar to arī ar tiem mūsdienās var sasniegt pārsteidzoši estētisku rezultātu. Jaunās paaudzes kompozītmateriāli arī laika gaitā nepārkrāsojas, taču atšķirībā no iepriekš minētajiem restaurāciju veidiem, kompozītmateriāls laika gaitā var mazliet zaudēt spīdumu, bet to ir viegli atgūt vienkārši nopulējot izveidotās restaurācijas – parasti, ērtības labad, pacienti pulēšanu apvieno ar apskati vai ikgadējo zobu higiēnu. Kā arī jāpiemin, ka kompozīta restaurācijām ir vēl viens būtisks pluss, kas nav iepriekš minētajiem restaurāciju veidiem – tās var izveidot vienas vizītes laikā un nav vajadzības rezervēt vairākas vizītes.

Izmantojot mūsdienu gaismā cietējošu materiālu iespējams ātri un estētiski atjaunot vai uzlabot esošo zobu formu.

Venīri

Venīri paši par sevi ir keramikas plāksnītes, kuras stiprinās pie zoba ar speciālu tam paredzētu cementu.🦷 Ar venīru palīdzību var izmainīt gan zobu formu, gan krāsu. Keramikas venīri laika gaitā nemaina krāsu un ir izturīgi. Šis restaurācijas veids sniedz maksimāli estētisku un ilgtermiņā labi prognozējamu rezultātu, taču, lai restaurēt zobus ar venīru palīdzību, zobiem sākotnēji ir jābūt salīdzinoši veseliem – ir pieņemamas tikai mazas plombes vai mazi kariozie bojājumi. Jāņem vērā, ka līdz gala rezultātam pacients tiek tikai pēc vairākām vizītēm – vispirms notiek diagnostika, tad zobu slīpēšana un pagaidu venīru izgatavošana un fiksēšana un tad pastāvīgo venīru izgatavošana un cementēšana.

Venīri (gatavi venīri un venīri uz modeļa)

Cenas

Presētās keramikas VENĪRS
no 560 EUR

Kroņi

Cirkonija vai keramikas kroņus priekšzobu rajonā visbiežāk izvēlas tad, kad nav iespējas likt venīrus – tad, ja ir jau esošas lielas plombes vai plaši kariozie bojājumi un veselo zoba audu ir atlicis maz. Tāpat kā venīri, kroņi  sniedz ļoti estētisku gala rezultātu, tie ir izturīgi un laika gaitā nemaina sākotnējo krāsu. Kroņu izgatavošanas etapi ir ļoti līdzīgi kā pie venīriem, līdz ar to arī kroņi netiek izgatavoti vienas vizītes laikā.

Rezultāts “pirms un pēc”

Zobu restaurācijas pirms un pēc keramikas kroņu fiksācijas

Cenas kroņiem

Plastmasas vai kompozīta kronis ar metāla stiprinājumu 200.00€
Metālkeramikas kronis 390.00€
Cirkona kronis (pilnas formas) 450.00€
Cirkona kronis ar keramikas pārklājumu 525.00€

Onleja

Zobu onlejas ir zobu restaurācijas, ko izmanto bojāta zoba labošanai un nostiprināšanai.
Zobu onlejas ir pēc pasūtījuma izgatavotas, individuālas katram pacientam restaurācijas no tādiem materiāliem kā porcelāns vai kompozītmateriāls. Tās ir paredzētas, lai nosegtu daļu zoba virsmas, piemēram, gadījumos, kad bojājums ir pārāk liels, lai to varētu aizvietot ar plombi, bet nav pietiekami liels, lai izgatavotu zoba kroni.

Onlejas izgatavo, lai atjaunotu zoba struktūru – nostiprināt to un saglabāt funkcijas. Tas ir konservatīvs zoba ārstēšanas veids, kas saglabā pēc iespējas vairāk zoba audu (salīdzinājumā ar kroņiem).

 Izgatavojam onlejas no kompozītmateriāliem un keramikas.
Galvenā priekšrocība – onlejas prasa minimālu zoba preparēšanu, tādā veidā tiek maksimāli saglabāti veseli paša zoba audi.

Onleja cenas (laboratorijā izgatavota)

Sānu zobiem – (balta) kompozīta 245.00€
Sānu zobu keramikas (balta) 360.00€