LV   |   RU   |   EN

Bērnu zobārstniecība

Bērnu zobārstniecība

Bieži vecāki jautā, vai ir nepieciešams ārstēt piena zobus?

Un vai tad piena zobiem ir arī nervs un sakne?

Atbilde ir: „Jā!"

Piena zobiem arī ir nervi un saknes, un to veselība ir svarīga pastāvīgo zobu attīstībā. Tādēļ tie arī ir jāārstē. Neārstēts piena zobs var būt par iemeslu zoba strutošanai, un tas savukārt ietekmē pastāvīgā zoba aizmetni. Piena zobiņi saglabā vietu pastāvīgam zobam zobu rindā.
Tāpēc ir svarīgi rūpēties par mazuļa zobiem jau no pirmā zobiņa.

Pirmkārt, tas ir pareizs uzturs. Zīdainim tas ir mātes piens.

Otrkārt, laba higiēna.

Vecākiem ir svarīga loma bērna piena zobu kopšanā, tāpēc vēlos sniegt dažus padomus, kas palīdzētu saglabāt piena zobus veselus. Zīdainim nedot pudelītē saldinātus dzērienus uz nakti. Pēc ēšanas notīrīt pirmos zobiņus ar marles tamponu. Kad bērns iemācījies turēt zobu birsti, tad  mācīt pareizi kopt un skaidrot, ka zobu pastu nedrīkst norīt. Vecākiem jāseko, lai bērns nesūkā pirkstu, jo tas sekmē nepareiza sakodiena veidošanos. Ir svarīgi nenašķēties starp ēdienreizēm un īpaši pirms gulētiešanas.

Kad bērns paaugas, jācenšas izvairīties no produktiem, kas pielīp  pie  zobiem, piemēram, čipsiem, konfektēm, cepumiem. Ir svarīgi vecākiem skaidrot bērnam par zobu veselību un savlaicīgi vest pie zobārsta, lai bērnam ir pozitīvas emocijas pēc zobārsta apmeklējuma. Kad zobiņš ir sāpīgs, tad bērns ir jau nobijies, un, ja vēl vecāki sarunājoties piemin nepatīkamās bērnu dienu atmiņas par zobārstu, tad zobārstam kontaktēties ar bērnu ir grūtāk.

Pieteikties vizītei