Materiālu klāsts ir liels – plastmasa, kompozīts, metāls, keramika un cirkona dioksīds.

🦷 Keramika – liek priekšzobu rajonā piem. venīri vai kroņi, jo ir estētiski. Trūkumi – materiāls ir trausls, var lūzt, jāuzmanās uzkost dakšiņu vai augļu kauliņu.

🦷 Metālkeramika- uz metāla karkasa balstīta keramika, izturīgs kronis, bet to liek sānu zoba rajonos, kur estētika nav prioritāte, jo metāla mala pie smaganas met ēnu.

🦷 Metāla kroņi -ir zobu kroņi, kas nav pārklāti un var kalpot kā balsts izņemamām platītēm, kur estētika nav svarīga, tam ir balsta funkcija.

🦷 Cirkonija kroņi – ir ļoti izturīgi un estētiski, ka arī neizraisa alerģiskas reakcijas. Mūsdienu materiāli ļauj tos izmantot gan priekšzobu, gan sānu zobu rajonos, jo ir pierādīta to ilgmūžība un biosaderība ar smaganu.

🦷 Plastmasas kroņi – pašcietējoša plastmasa ļauj ātri izgatavot pagaidu kroni un fiksēt to tūlīt pēc zoba sagatavošanas jeb saslīpēšanas (nav jāstaigā bez zoba kamēr tehniķis laboratorijā izgatavo zoba kroni) zobārsta krēslā. Ilgstošas darbības PMMA kronis tiek izgatavots un fiksēts uz zoba maksimāli uz 2 gadiem gadījumos kad ir jānovēro zobs pēc ārstēšanas vai sliktas prognozes gadījumos. Galvenais trūkums ir pārkrāsošanās un neizturība.