Profilaktiskā zobārstniecība

Regulāras zobu pārbaudes un tīrīšana, lai saglabātu mutes veselību.  Skatīt vairāk

Ar ultraskaņas iekārtu un speciāliem instrumentiem noņem zobakmeni. Tam seko zobu virsmu pulēšana ar speciālu pastu, kas zoba virsmu padara gludu, tīru un gaišāku. Zobu pulēšana ietver arī kafijas, tējas, smēķētāju nogulšņu noņemšanu. Uz pulētas, gludas emaljas virsmas mazāk veidojas mīkstais aplikums.  Pēc tam aplicē profilaktisku fluora saturošu gelu un citus zobu stiprinošus un jutīgumu samazinošus līdzekļus.

Šī procedūra ir ļoti svarīga jūsu zobu un smaganu veselībai, jo cietais un mīkstais aplikums veidojas katram, un tajos vairojas baktērijas, kas ar savu darbību veicina zobu apkārtējo audu slimības. Mutes dobumā mīt ap 300 mikroorganismu veidu, un 15 no tiem var izsaukt zobu un smaganu saslimšanu.

Smaganu asiņošana un mutes smakošana liecina par cietā vai mīkstā aplikuma esamību. Aplikums ir mīksta un lipīga masa, kas biežāk veidojas pie zoba kakliņa, starp zobu spraugām, kā arī tīrīšanai grūti pieejamās vietās. Aplikums ar laiku pārvēršas par zobakmeni, kas palielinās un atslāņo smaganas un veido dziļas smaganu kabatas apkārt zobam.

Nelikvidējot zobakmeni, var attīstīties nopietnākas smaganu problēmas,

kā rezultātā zobi var sākt kustēties un vēlāk izkrist.  Tāpēc var teikt, ka zobu higiēna ir ļoti svarīga procedūra. Zobārsts vai zobu higiēnists sniegs jums profesionālus padomus pareizā mutes kopšanā, kā arī palīdzēs izvēlēties piemērotus profilaktiskos līdzekļus. Tie ļaus jums pašiem ikdienā rūpēties par savu zobu veselību.

Zobu sīlantu uzklāšana, lai pasargātu zobus no kariesa (skat vairāk…).

Zobu emaljas stiprināšana un jūtīguma novēršana ar tefenfluorīdu (skat vairāk…)

Endodontiskā ārstēšana

Zobu kanālu ārstēšana paredz inficētas pulpas izņemšanu,zoba saknes kanāla tīrīšanu,paplašināšanu , dezinfekciju un aizpildīšanu ar sakņu kanālu sīleri. Skat. vairāk (dobavitj s razdela BUJ – Endodontija jeb sakņu kanālu ārstēšana)

Ortodontiskā ārstēšana

Elaineri: caurspīdīgi elaineri ir mūsdienu alternatīva tradicionālajām metāla breketēm, lai koriģētu zobu sakodiena novirzes un regulētu zobu saspiestību (skat vairāk…perenosim vse s razdela elaineri)

Kosmētiskā zobārstniecība

Zobu balināšana: zobu balināšana mājas apstākļos un zobārsta krēslā (sk. Vairāk)

Ja pacienta zobi laika gaitā zaudējuši dabīgo baltumu un kļuvuši dzeltenīgi vai tumši (piemēram, smēķēšanas vai kafijas iedarbībā), viena no efektīvākajām metodēm zobu estētiskuma uzlabošanai ir zobu balināšana. Tā ir zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāla balinošā gela palīdzību tiek sašķelta tumšā zobu pigmentācija, kā rezultātā zobu emaljas tonis kļūst ievērojami gaišāks. Zobu balināšanas procedūru pacients pēc izvēles var veikt mājas apstākļos, izmantojot speciālas balinošās kapes, vai arī zobārsta kabinetā vienas vizītes laikā, kur pacienta zobi tiek balināti, izmantojot zobu fotobalināšanas metodi.

Zobu venīri: plānas porcelāna vai kompozītmateriālu plāksnītes, kuras stiprina uz zobu priekšējās virsmas zoba krāsas un formas uzlabošanai (skat vairāk…- ssilka na post venīri)

Zobu estētiskā restaurācija jeb zoba priekšējās virsmas pārklājums ar kompozītmateriālu tieši zobārsta krēslā. (skat.vairāk…- ssilka na post baltas plombes)

Zobu Protezēšana

Zobu protēzes: Izņemamās plates jeb plastmasas  ierīces trūkstošo zobu aizvietošanai(skatīt vairāk – s razdela protezirovanije)

Zobu implanti: Neizņemami jeb pastāvīgie zobu aizvietotāji, kurus ķirurģiski implantē žokļa kaulā un aizvieto trūkstošos zobus vai izmanto kā protēžu balstus (skat vairāk…- s razdela ķirurģija)

Periodontālā ārstēšana

Periodontologs veic dziļas tīrīšanas procedūras, lai ārstētu smaganas un zobus balstošo kaulu hronisku smaganu slimības gadījumā.

Zobu plombēšana jeb restaurācija

Plombas:  piemēram, kompozītmateriāli, ko bieži izmanto bojāto zobu labošanai (skatīt vairāk…)

Inlejas, Onlejas, Overlejas: tiek aizvietoti plaši zobu defekti. Tās izgatavo zobu tehniķis 3-4 darba dienu laikā no kompozītmateriāla vai keramikas, kuru zobārsts fiksē uz zoba.

Kroņi: “zobu micītes”, izgatavotas no cirkonija, keramikas vai metāla, kas atjauno stipri bojāta zoba formu, krāsu un izturību(skat vairāk…-s razdela protezirovanije).

Tilti: tiek izmantoti, lai aizstātu trūkstošos zobus, piestiprinot mākslīgos zobus pie blakus esošajiem dabīgajiem zobiem(skat vairāk…- s azdela protezirovanije)

Orālā ķirurģija

Zobu ekstrakcija, kaulu augmentācija, sinusa liftings, zobu implantu ievietošana (skatīt vairāk)

Digitālā zobārstniecība

Ietver digitālo diagnostiku(skenēšanu), plānošanu un protēžu izgatavošanu (skat.vairāk…)