ZOBARSTNIECIBAS PAKALPOJUMI

Mūsdienu zobu ārstēšana ir procedūru kopums, kas orientēts uz kariesa profilaksi, minimāli invazīvu iejaukšanos zobu audos, biomateriālu izmantošanu ,digitālo diagnostiku, plānošanu un terapiju.

Profilaktiskā zobārstniecība

Regulāras zobu pārbaudes un tīrīšana, lai saglabātu mutes veselību (skat vairāk…).

Zobu sīlantu uzklāšana, lai pasargātu zobus no kariesa (skat vairāk…).

Zobu emaljas stiprināšana un jūtīguma novēršana ar tefenfluorīdu (skat vairāk…).

Periodontologs veic dziļas tīrīšanas procedūras, lai ārstētu smaganas un zobus balstošo kaulu hronisku smaganu slimības gadījumā (skat. vairāk).

Endodontiskā ārstēšana

Zobu kanālu ārstēšana paredz inficētas pulpas izņemšanu, zoba saknes kanāla tīrīšanu, paplašināšanu , dezinfekciju un aizpildīšanu ar sakņu kanālu sīleri. (skat. vairāk)

Bērnu zobārstniecība

Ir svarīgi vecākiem skaidrot bērnam par zobu veselību un savlaicīgi vest pie zobārsta, lai bērnam ir pozitīvas emocijas pēc zobārsta apmeklējuma (skat. vairāk).

Kosmētiskā zobārstniecība

Zobu balināšana: zobu balināšana mājas apstākļos un zobārsta krēslā (skat vairāk…).

Zobu venīri: plānas porcelāna vai kompozītmateriālu plāksnītes, kuras stiprina uz zobu priekšējās virsmas zoba krāsas un formas uzlabošanai (skat vairāk…).

Zobu estētiskā restaurācija jeb zoba priekšējās virsmas pārklājums ar kompozītmateriālu tieši zobārsta krēslā (skat vairāk…).

Zobu Protezēšana

Zobu protēzes: Izņemamās plates jeb plastmasas  ierīces trūkstošo zobu aizvietošanai (skat. vairāk).

Zobu implanti: Neizņemami jeb pastāvīgie zobu aizvietotāji, kurus ķirurģiski implantē žokļa kaulā un aizvieto trūkstošos zobus vai izmanto kā protēžu balstus (skat. vairāk).

Zobu kapes un šīnas

Arvien populārāka mūsdienās kļūst zobu regulēšana ar zobu kapēm, jo, salīdzinot ar breketēm, ir vairākas priekšrocības (skat. vairāk).

Zobu plombēšana jeb restaurācija

Plombas: piemēram, kompozītmateriāli, ko bieži izmanto bojāto zobu labošanai (skat vairāk…).

Kroņi: “zobu micītes”, izgatavotas no cirkonija, keramikas vai metāla, kas atjauno stipri bojāta zoba formu, krāsu un izturību. (skat vairāk…).

Tilti: tiek izmantoti, lai aizstātu trūkstošos zobus, piestiprinot mākslīgos zobus pie blakus esošajiem dabīgajiem zobiem (skat vairāk…).

Zobu implantācijā

Zobu ekstrakcija, kaulu augmentācija, sinusa liftings, zobu implantu ievietošana (skat. vairāk).

Digitālā zobārstniecība

Ietver digitālo diagnostiku(skenēšanu), plānošanu un protēžu izgatavošanu (skat. vairāk).