Par sānu zobu atjaunošanu pacienti bieži vien iedomājas ne uzreiz. Tas ir skaidrojams ar to, ka sānu zobus apkārtējie neredz ikdienā – smaidot vai runājot. Taču ļoti bieži tieši sānu zobu trūkums var izraisīt komplikācijas priekšzobiem.

☝ Pirmais ko pacienti parasti ievēro – priekšzobi sāk nodilt vai parādās emaljas lūzumi. Visbiežāk pacienti ar šādām sūdzībām nāk ar vēlmi izveidot restaurācijas priekšzobiem, lai atjaunotu to estētiku. Taču ļoti bieži šādiem pacientiem apskates laikā tiek konstatēts, ka mutē trūkst viens vai vairāki sānu zobi.

Pacientam uzreiz tiek izskaidrots, ka pirms atjaunot priekšzobus, nepieciešams aizvietot trūkstošos sānu zobus, tā kā visi radušies priekšzobu bojājumi galvenokārt attīstījās tāpēc, ka pēc sānu zobu zaudēšanas uz priekšzobiem tiek novirzīta košanas slodze, kurai priekšzobi nav paredzēti.🦷

Turklāt jāpiemin, ka sānu zobi ir jāatjauno pēc iespējas ātrāk. Ja kāds sānu zobs netiek aizvietots ilgu laiku, žokļa kauls samazinās apjomā, blakus esošie zobi sāk migrēt un turpmāka zoba aizvietošana jau ir ļoti apgrūtināta.

Pastāv vairākas sānu zobu atjaunošanas iespējas:

1 – implanti – žokļa kaulā pacientam tiek ieskrūvēts implants (kurš aizvieto zoba sakni) un tad uz implanta tiek likts kronis (kurš aizvieto redzamo zoba kroņa daļu). Ļoti optimāls un skaidri prognozējams zoba aizvietošanas veids.

2 – tiltveida neizņemamā protēze – šādu protēzi ir iespējams izveidot, ja abās pusēs no trūkstošā zoba ir savi zobi. Šīs protēzes galvenais mīnuss – lai to izveidotu, ir nepieciešams noslīpēt abus balsta zobus – līdz ar to tiek zaudēti veselo zobu audi. Bet citādi tiltveida protēze ļoti labi kalpo, lai aizvietot 1-2 trūkstošos zobus.

2 – izņemamā protēze. Finansiāli diezgan izdevīgs variants, ar kuru var aizvietot pilnīgi visus sakodienā trūkstošos zobus. Protams, izņemamā protēze nebūs tik ērta, kā tiltveida neizņemamā protēze vai implants, taču parasti iesaku pacientiem aizvietot zobus ar izņemamo protēzi vismaz līdz laikam, kad būs iespēja ielikt implantu, tādējādi saglabājot trūkstošā zoba vietu.

Jebkuru no iepriekšminētajiem variantiem ir iespējams izveidot mūsu klīnikā! Droši nāciet un mēs piemeklēsim labāko variantu tieši jums!👩🏻‍⚕️