Tavi zobi var kļūt jūtīgi uz aukstu, karstu, saldu vai cita veida kairinājumiem.

*pēc zobu higiēnas

(ja tika tīrītas dziļas smaganu kabatas)!

Parasti jūtīgums pāriet dažu dienu laikā, vai līdz nedēļai. Zobu higiēnists rekomendē mutes skalošanas līdzekli un sensitive zobu pastu jūtīgiem zobiem, kā arī aplicē uz zobiem aizsarglaku (Tefenfluoride), kas noņem zobu jūtīgumu.

  • Kariesa profilaksei
  • Kariesa likvidāciju sākuma stadijā jeb baltā plankuma stadijā
  • Emaljas aizsardzību ortodontijas laikā

Mi Paste Plus –  rekomendēta kā labs fluorīdu saturošs krēms, jūtīguma noņemšanai! Mi Paste (bez Plusa) rekomendēts bērniem līdz 6 gadu vecumam un grūtniecēm, jo nesatur fluorīdu, bet bioloģiski aktīvo kalciju un fosfātu. 

*pēc zobu plombēšanas!

Pēc dziļu bojājumu plombēšanas, par ko zobārsts pabrīdina. Parasti pāriet divu līdz septiņu dienu laikā. Ja sāpes nerimst, jāvēršas pie zobārsta.

*pēc zobu balināšanas!

Zobi var kļūt ļoti jūtīgi uzreiz pēc profesionālas balināšanas zobārsta krēslā, vai balinot zobus mājas apstākļos. Stipras sāpes zoba dehidrācijas dēļ var remdēt pretsāpju līdzekļi, ko lieto tūlīt pēc profesionālas balināšanas procedūras un aplicējot gēlu, kas zobu rehidrē. Kā arī,  lietot zobu pastas jūtīgiem zobiem. Ieteicams lietot Mi Pastu fluorīdu saturošu krēmu, kas ir profesionāls zobu kopšanas līdzeklis, ko droši var lietot arī mājas apstākļos.

*Pēc zobu rīvēšanas vai pārlieku stipras saspiešanas.

Īpaši naktīs, kad mēs to nejūtam un neapzināmies stresa periodos. Zobu kakliņu rajons ir stresa zona, kurā emalja tiek zaudēta un atsedzoties dentīnam, kas ir zem emaljas slāņa, zobs tiek pakļauts dažādiem kairinājumiem un signalizē par to. Zobu nodilumus redz gan zobārsts ,gan zobu higiēnists un iesaka lietot nakts kapīti, kā arī iesaka zobu kopšanas līdzekļus jūtīgiem zobiem. Parasti to nosaukumos figurē vārds Sensitive (zobu pastas, zobu skalojamie līdzekļi).

*Pēc zobu pārlieku birstēšanas

zobu kakliņu rajonā, tīrīšanas ar cietu zobu birsti vai tūlīt pēc ēšanas, kad zoba emalja ir vāja. Iesaka tīrīt zobus 20.min pēc ēšanas vai skalot ar ūdeni, lai neitralizētu mutes skābo vidi vai lietot košļājamo gumiju. Zobu emalju no bojājumiem pasargā fluoru saturošas zobu pastas, mutes skalojamie līdzekļi vai aizsarglakas (piem. Tefenfluorids), jo fluorīda joni stiprina emaljas struktūru, padarot to izturīgāku pret skābēm un baktērijām. Sabalansētam uzturam arī ir liela nozīme mutes dobuma veselībai.