Diemžēl, ieilgusī pandēmija un stress nelabvēlīgi ietekmē mūsu psiho emocionālu stāvokli un līdz ar to aktuāla kļūst bruksisma jeb t.s. ”zobu griešanas” tēma.

Bieži cilvēki neapzinās vai neievēro kā stresa situācijā dienas laikā vai miegā rīvē zobus vai vienkārši saspiež zobus, kas veicina to lūšanu plaisāšanu jeb paaugstinātu zobu jūtīgumu uz dažādiem kairinātājiem

Ja tu pamani, ka:

  • zobi plaisā
  • lūzt
  • kļūst manāmi dzeltenāki vidū un līdzenāki jeb īsāki
  • mostoties, jūti sasprindzinājumu sejas muskuļos vai žokļa locītavā
  • jūtīgi vairāki zobi

*tev laiks doties pie zobārsta.

*Ja zobu stāvoklis ir labs un ir tikai dažas pazīmes, kas liecina par zobu rīvēšanu, kuras parasti pamana zobārsts uz zobu pauguriem un iesaka lietot nakts aizsarg kapi, kas ir plastikāta uzlika zobu virsmām 1-1.5 mm biezumā.

Var lietot periodiski vai katru nakti atkarībā no stresa periodiem. Kapes jāmaina tad, kad tā nodilst līdz caurumiem(KATRAM INDIVIDUĀLI).To izgatavo parasti vienā žoklī.

*Ja zobi bieži lūzt un rada diskomfortu, bieži vien ir jāatjauno zobu anatomija, jo ja tie ir plakani un īsi, zūd arī sakodina augstums, kas var radīt ne tikai estētiskas, bet arī problēmas ar barības sakošanu un žokļa locītavu.

To var izdarīt plombējot zobu vai lielākiem defektiem atjaunojot zudušos audus ar onlejām vai kroņiem.

*Ja situācija ir tik sarežģīta, ka sāp un krakšķ žokļa locītava , kakla muskuļi vai grūtības ar mutes atvēršanu un košanu ,tad nepieciešama miorelaksācijas kape pirms pilnas zobu rekonstrukcijas un pacietība ilgākai ārstēšanai. Bieži vien pat hroniskas galvassāpes var būt nesakārtota vai izmainīta sakodina sekas, ko zobārsts sadarbībā ar tādiem speciālistiem kā osteopātiem, fizioterapeitiem u.c. var novērst un panākt lieliskus rezultātus.