1. Ātrākais un labākais veids trūkstošā zoba aizvietošanai, jo ieaug 95–98% gadījumu. Ja kādu iemeslu dēļ implants neieaug, tad ir iespējams atkārtoti ievietot implantu tajā pašā vietā, kad brūce sadzīst.
  2. Implantu dizaini un virsmas ir izstrādāti tā, lai maksimāli ātri ieaug un ilgi kalpo pie noteiktiem nosacījumiem: ja ir 2mm kaula apkārt implantam, 4mm smaganas, kroņa anatomija un materiāls – cirkonijs smaganu rajonā, laba higiēna un jāatceras, ka nedrīkst izmantot zobu diegu, jo tiek uzskatīts, ka tas pārrauj saites starp kroni un smaganu, kas veicina baktēriju iekļūšanu zonā ap implantu. Ieteicams izmantot Sonicare zobu birstes un Waterpik mutes irigatorus.
  3. Tātad, ja trūkst kāds no šiem būtiskajiem faktoriem (piemēram, nav pietiekams kaula apjoms vai smaganu audi vai ir slikta higiēna), kas ir implanta ilgmūžības faktors, tad pieaudzē kaulu (dažādas metodikas, kas veiksmīgi darbojas).
  4. Pieaudzē smaganu (ņem savas smaganas graftu vai mākslīgo), izmantojot ķirurģisko gidu, ir iespējams bez lielas iejaukšanās un griezieniem ievietot implantu precīzi tur, kur nepieciešams. Tas ļauj implantu ievietot ātri, saudzīgi, nesāpīgi, un nav nepieciešama papildus operācija smaganu formera ievietošanai.

Var aizvietot vienu vai vairākus trūkstošos zobus, bet aplami domāt, ka viens implants var atrisināt būtisku zobu trūkumu un uz tā var balstīt liela apjoma protēzi – var balstīt izņemamās (totālās) protēzes un justies pārliecinātiem par to, ka protēze neizkritīs, ievērojami uzlabojot dzīves kvalitāti.

Zoba implants ir izgatavots no titāna sakausējuma un ir nekaitīgs cilvēka organismam (piemēram, Šveices ražotāja Straumann implanti katrs tiek pārbaudīts zem mikroskopa un ir dota garantija).

Ir ļoti daudz dažādu implantu sistēmu (piemēram, Straumann, Neodent, Ankylos, Medentika, Prama), un ir svarīgi palūgt ārstam, kurš ievieto implantu, tā saucamo zoba implanta pasi, kurā ir fiksēts implanta izmērs, nosaukums (brends), ievietošanas datums, jo tā ir svarīga informācija ārstam un zobu tehniķim turpmākajai kroņa izgatavošanai uz implanta, un tas ir būtisks nosacījums zoba kroņa ilgmūžībai uz zoba implanta ar atbilstoša implanta oriģinālajām detaļām. Svarīga ir laba higiēna un regulāra apskate vismaz reizi gadā, jo savlaicīga problēmas konstatācija var jūs pasargāt no nevēlamām komplikācijām, un līdz ar to implants kalpos jums ilgāk.