1. Lai zobi būtu veseli, tīriet tos ar sev piemērotu zobu pastu vismaz 2 minūtes, lietojot zobu birsti ar mīkstiem sariņiem, vismaz divas reizes dienā..
  2. Tīriet zobus rūpīgi un saudzīgi, jo to tīrīšana ar spēku nesniegs labāku rezultātu, bet gan tieši pretēji – traumēs smaganas un bojās zobu emalju. Satveriet zobu birsti kā pildspalvu, lai izvairītos no kustībām ar pārmērīgu spēku.
  3. Notīrietzobuārējās, iekšējās un kožamāsvirsmas, kāarīmēli.
  4. Pēc zobu tīrīšanas rūpīgi izskalojiet birstīti un novietojiet to zobu birstes turētājā ar galviņu uz augšu. Zobu birste jāmaina reizi trijos mēnešos.
  5. Lietojiet zobu diegu, lai iztīrītu starp zobu spraugas. Zobu diegam ir jābūt vaskotam. Izvairieties lietot zobu bakstāmos kociņus, jo ar tiem var savainot smaganas.
  6. Ievērojiet veselīgus saldumu ēšanas principus. Gardums ir lielās ēdienreizes deserts. Nenašķējieties starp ēdienreizēm.
  7. Ja esat lietojuši saldinātos dzērienus, svaigi spiestas augļu sulas, vīnu, ēduši augļus vai konfektes, nogaidiet vismaz pusstundu pirms zobu tīrīšanas. Visu šo produktu sastāvā ir skābes, kas var mīkstināt zobu emalju, tādēļ pusstundu ilga pauze pirms zobu tīrīšanas palīdz normalizēt siekalu pH līmeni un līdz ar to izvairīties no jutīgiem zobiem.
  8. Centieties ierobežot cukurotu ēdienu lietošanu, jo tas veicina zobu aplikuma veidošanos.
  9. Negrieziet zobus! Visbiežāk zobu griešanu var veicināt psiholoģiskie faktori, piemēram, bailes, stress vai trauksme. Šī ieraduma negatīvās sekas ir zobu nodilums. Ja Jums ir aizdomas par zobu griešanu, tad vislabāk ir doties pie zobārsta vai zobu higiēnista, kuri ieteiks, kā tikt galā ar šo nelāgo ieradumu.
  10. Pats galvenais – ēdiet veselīgi un pareizi kopiet zobus!

Protams, vislabākās atbildes zobu kopšanā jums sniegs zobārsts vai zobu higiēnists. Droši jautājiet!

Mīliet sevi un savus zobus!!!

Atcerieties – pat vislabākais pasaules zobārsts nespēs Jums palīdzēt, ja pats nerūpēsieties par saviem zobiem.