LV   |   RU   |   EN

Dental hygiene

February is a month of love

Give yourself and your friends a healthy smile and fresh breath!

Come to tooth health and receive a 15% discount on your next visit and immediately get a fluoridation procedure for sensitive teeth.

Zobu higiēna

Zobu higiēnu ir ieteicams veikt divas reizes gadā un vēlams pirms zobu ārstēšanas. To veic zobu higiēnists vai zobārsts. Ar ultraskaņas iekārtu un speciāliem instrumentiem noņem zobakmeni. Tai seko zobu virsmu pulēšana ar speciālu pastu,kas zoba virsmu padara gludu, tīru un gaišāku. Zobu pulēšana ietver arī kafijas, tējas, smēķētāju nogulšņu noņemšanu. Uz pulētas, gludas emaljas virsmas mazāk veidojas mīkstais aplikums.  Pēc tam aplicē profilaktisku fluora saturošu gēlu un citus zobu stiprinošus un jūtīguma samazinošus līdzekļus.

Šī procedūra ir ļoti svarīga Jūsu zobu un smaganu veselībai, jo cietais un mīkstais aplikums veidojas katram un tajos vairojas baktērijas, kas ar savu darbību veicina zobu apkārtējo audu slimības. Mutes dobumā mīt ap 300 mikroorganismu veidi un 15 no tiem var izsaukt zobu un smaganu saslimšanu.
Smaganu asiņošana un mutes smakošana liecina par cietā vai mīkstā aplikuma esamību. Aplikums ir mīksta un lipīga masa, kas biežāk veidojas pie zoba kakliņa, starzobu spraugās, kā arī tīrīšanai grūti pieejamās vietās. Aplikums ar laiku pārvēršas par zobakmeni, kas palielinās un atslāņo smaganas un veido dziļas smaganu kabatas apkārt zobam.

Nelikvidējot zobakmeni, var attīstīties nopietnākas smaganu problēmas, 
kā rezultātā zobi var sākt kustēties un vēlāk izkrist.
Tāpēc var teikt, ka zobu higiēna ir ļoti svarīga procedūra.
Zobārsts vai zobu higiēnists sniegs Jums profesionālus padomus pareizā mutes kopšanā, kā arī palīdzēs izvēlēties piemērotus profilaktiskus līdzekļus.
Tas ļaus Jums pašiem ikdienā rūpēties par savu zobu veselību.

Pieteikties vizītei